Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej, źródło: jonispear.comPodjęcie decyzji o wyposażeniu łazienki w wannę lub kabinę prysznicową to tylko początek zmagań, z jakimi przychodzi nam się mierzyć podczas urządzania wnętrza.

Aby pomimo różnych preferencji i przyzwyczajeń domowników, zapewnić każdemu z nich wygodne funkcjonowanie, warto zrezygnować ze standardowych, gotowych rozwiązań i zastąpić je dopasowanym oraz komfortowym zestawem. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?

Urządzając przestrzeń prysznicową, szukamy funkcjonalnego i solidnego natrysku, efektownej i wygodnej kabiny oraz wytrzymałego brodzika. Zapewnienie niezbędnego komfortu jest jednak możliwe tylko dzięki idealnemu dopasowaniu poszczególnych elementów. Jak zharmonizować je w spójną całość?

Natryski punktowe w zasięgu ręki

Modele punktowe montowane na nieruchomym uchwycie to propozycja dla osób, które z prysznica korzystają sporadycznie. Ze względu na brak możliwości regulowania wysokości natrysku, znajdą one zastosowanie jako dopełnienie armatury wannowej. Optymalna wysokość, która umożliwi wszystkim domownikom łatwy dostęp do rączki to 190 centymetrów. Decydując się na zamontowanie tego typu modelu, warto wyposażyć wannę w ochronny parawan lub kabinę, które zminimalizują ryzyko ciągłego zachlapywania łazienki.

Pierwsze z tych rozwiązań polecane jest w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych – dzięki ruchomym panelom wejście do wanny jest wygodniejsze niż w przypadku całkowicie zabudowanej kabiny. Wyższy poziom funkcjonalności zapewni również wybór punktowego wariantu przegubowego lub obrotowego, które umożliwiają regulowanie kąta padania strumienia.

Szyte na miarę natryski przesuwne

W standardowej kabinie prysznicowej, z której regularnie korzysta większa liczba domowników, sprawdzi się natomiast model przesuwny. Dzięki możliwości ustawienia wysokości natrysku oraz kąta padania strumienia wody, łatwo dostosujemy go do indywidualnych preferencji i nawyków użytkowników. Wybierając wariant przesuwny, warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych rodzajów strumieni oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Największą trwałością charakteryzują się modele mosiężne.

Bezawaryjność zapewnia także obecność systemu, zapobiegającemu osadzanie się kamienia. Takie rozwiązanie uchroni nas przed koniecznością walki z uporczywymi osadami z twardej wody i przedłuży żywotność natrysku. Ze względu na rozmiar średnicy talerza oraz ograniczone pole padania strumienia, standardowe natryski przesuwne znajdą zastosowanie w kabinach przyściennych lub narożnych. Sprawdzą się również na niewielkiej przestrzeni wariantów wnękowych.

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej, źródło: Kathleen Bost Architecture

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej, NF Interiors

Łazienkowa strefa relaksu

Wśród modeli przesuwnych, coraz większym zainteresowaniem cieszą się deszczownie oraz kolumny natryskowe, w których tradycyjnej słuchawce towarzyszy rozpraszająca wodę głowica talerzowa.

Ze względu na szerokie pole padania strumienia, tego typu rozwiązanie sprawdza się w kabinach o dużej powierzchni lub wariantach wolnostojących. Wyeliminowanie konieczności samodzielnego trzymania rączki natrysku oraz możliwość ustawienia intensywności na strumień przypominający masaż wodny, sprawdza się również w sytuacji gdy wśród domowników znajdują się osoby starsze lub niepełnosprawne.

Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania baterii termostatycznej, która zapobiega przypadkowemu poparzeniu lub drastycznej zmianie temperatury wody. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli przesuwnych, deszczownie i kolumny są wyposażone w systemy eliminujące ryzyko zakamieniania natrysku. Wyszukany design i nowoczesny charakter tego typu konstrukcji sprawia, że sprawdzą się one w łazienkach o minimalistycznym lub eleganckim wystroju. Dobrze skomponują się również ze szklanymi kabinami bez brodzika.

źródło: Grupa Armatura

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: