Siłownik Robus 400

Do oferty firmy Nice dołączył siłownik Robus400, który jest następcą popularnego Robusa350. Nowy siłownik pozwala na automatyzację bramy do 400 kg.

Siłownik charakteryzuje się szybką pracą. Nawet najcięższa brama otwiera się błyskawicznie (prędkość przy nominalnym obciążeniu 0,18 m/s).

Silnik tego siłownika ma wbudowaną centralę sterującą RBA3 BLUEBUS, która stosowana jest modelach Robus600 oraz Robus1000. Gwarantuje to nie tylko wygodę zamykania i otwierania bramy ale również bezpieczne jej użytkowanie. Amperometryczny system wykrywania przeszkody zatrzymuje bramę w momencie napotkania przeszkody i automatycznie odwraca kierunek ruchu.

Zastosowanie centrali sterujące BLUEBUS ułatwia i usprawnia także montaż oraz pozwala na efektywniejszą konserwację bramy. Do centrali można podłączyć urządzenia peryferyjne za pomocą przewodu dwużyłowego, a diody sygnalizują, które funkcje są w danym momencie aktywne.

Programowanie również odbywa się w prosty sposób. Siłownik sam zapamiętuje krańcowe położenia bramy. Ponadto są tylko trzy przyciski służące do programowania. W połączeniu z wyjmowanymi wtyczkami do podłączeń sprawia to, że instalacja nie powinna przysporzyć większych problemów technicznych.

Ważnym osiągnięciem technologicznym są funkcje autodiagnozy. Podłączone urządzenia podlegają kontroli przez cały czas funkcjonowania systemu. Za pomocą lampy sygnalizacyjnej możemy odczytać błąd podłączenia, który określany jest za pomocą odpowiedniej liczby mignięć.

Zgodnie z deklaracjami  technicznymi, siłownik może wykonać nawet 35 cykli otwarcia i zamknięcia na godzinę. Nieprzerwane działanie systemu możliwe jest przy użyciu akumulatora awaryjnego, nawet w przypadku braku zasilania.
Siłownik Robus400 dostępny jest w zestawach, w skład których wchodzą oprócz siłownika, radioodbiornik SMXI, pilot dwukanałowy Era Flor, zestaw fotokomórek Nice MOFB oraz lampa sygnalizacyjna MLBT.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: