Metalowe powierzchnie, podobnie jak drewniane, wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych ulegają korozji i co jakiś czas wymagają odnowienia. Podłoża stalowe i żeliwne, podobnie jak inne metale, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem, wilgocią i słońcem. Zazwyczaj dobrej jakości emalia potrafi skutecznie rozwiązać tego rodzaju problem. Jednak w niektórych przypadkach nawet i ona może okazać się niewystarczająca.

Jak odnowić metalową powierzchnię? fot.: Dekoral

Dzieje się tak m.in. w terenach miejskich i przemysłowych, w których zanieczyszczone powietrze – a czasem także kwaśne deszcze – zdecydowanie przyspiesza proces korozji metalu. Podobnie na obszarach, gdzie występują działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (wysoka wilgotność, duża liczba opadów, wysokie różnice temperatur) mamy do czynienia z szybszą degradacją powłok malarskich, a w efekcie również i korozją.

Fachowcy w takich przypadkach sięgają po rozwiązanie systemowe i łączą podkłady antykorozyjne z emalią chlorokauczukową. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy także my skorzystali z ich metody. Pierwszy produkt służy do gruntowania metalu oraz uzyskania trwałej bariery antykorozyjnej. Drugi zaś tworzy warstwę finalną, która wyróżnia się elastycznością, odpornością na uderzenia oraz dodatkową ochroną antykorozyjną.Takie połączenie daje w efekcie wyjątkowo trwałą powłokę, która sprawdzi się w przypadku nawet trudnych podłoży.

Przed aplikacją pierwszej warstwy należy dokładnie oczyścić metal, usuwając zabrudzenia, ślady rdzy oraz stare, luźne powłoki. Na przygotowane podłoże nakładamy 2 warstwy podkładu antykorozyjnego. Następnie po wyschnięciu gruntu przystępujemy do aplikacji chlorokauczuk – w przypadku agresywnego środowiska nanosimy 2 warstwy produktu. Po zakończeniu prac nie zapominajmy o umyciu narzędzi za pomocą rozcieńczalnika.

źródło: Dekoral

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: